Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Premier Mateusz Morawiecki: Przed nami okres 100 dni solidarności

Fot. K. Maj/KPRM

Wiele naszych przewidywań dotyczących koronawirusa było błędnych. Dzisiaj musimy wszyscy wymagać od siebie zdecydowanie więcej, przed nami okres 100 dni solidarności. Na jego końcu wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj wiemy, że wiele naszych przewidywań było błędnych, wiemy, że wiele analiz, wiele prognoz, które prowadziliśmy my, nasi specjaliści, eksperci nie sprawdziły się – przyznał szef rządu.

Premier Morawiecki dodał, że we wszystkich krajach europejskich jest dobry nastrój – pokory oczekiwania i walki z koronawirusem.

Dzisiaj musimy wszyscy wymagać od siebie zdecydowanie więcej niż zwykle właśnie dlatego, że sytuacja jest tak trudna, że koronawirus jest siłą natury, której nikt z nas nie może w pełni przewidywać, kontrolować.

Jak mówił, w tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak odnosimy jakieś dokonania. Dodał, że bronią jest dyscyplina, przestrzeganie zasad sanitarnych i solidarność.

– Przed nami pewien okres, który nazywamy „100 dni solidarności”, to dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka – podsumował premier Morawiecki.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w premier, Mateusz Morawiecki, koronawirus
W regionie kolejny rekord zakażeń koronawirusem

Kolejna rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. Pozytywny wynik testu uzyskało 1191 osób. Najwięcej zakażeń odnotowano w Elblągu (278), w Olsztynie (93) oraz w powiecie ostródzkim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV