Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Premia dla młodych rolników”. Sprawdź, kto może się o nią ubiegać


Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia tego roku młodzi rolnicy będą mogli starać się o premie w wysokości 150 tysięcy złotych na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania.

Wnioski należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, także w Olsztynie – informuje Marcin Kazimierczuk p.o zastępcy dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego.

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat. Musi też posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć prowadzenie w nim działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Wypłaty będą w dwóch transzach – dodaje Marcin Kazimierczuk:

Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 procent musi być wydane na środki trwałe, czyli maszyny czy urządzenia.

Dotacji nie może przeznaczyć na chów drobiu (z wyjątkiem produkcji ekologicznej), prowadzenie plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz prowadzenie niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Ryzyko wyrządzenia szkód w uprawach mogło być przyczyną postrzelenia żurawia. Ptak nie przeżył

Nielegalne użycie broni przyczyną śmierci chronionego zwierzęcia. Do zdarzenia doszło na polach z kukurydzą we wsi Zapadki koło Wielbarka. Zginął żuraw, o którego życie do końca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV