Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawomocny wyrok 15 lat więzienia za próbę zabójstwa byłej partnerki

fot. Przemysław Getka

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał karę 15 lat więzienia dla 55-latka za usiłowanie zabójstwa kobiety, o którą był zazdrosny.

Do ataku doszło w październiku 2019 roku, w jednej z wsi w gminie Dobre Miasto. Mężczyzna miał sądowy zakaz zbliżania się do byłej partnerki. Mimo to przyjechał do jej domu.

W trakcie kłótni zadał kobiecie 11 ciosów nożem. Poszkodowana przeżyła dzięki pomocy innych osób i medyków. W ostatnim słowie 55-latek zapewniał, że nie chciał zabić byłej partnerki. Mówił, że nie pamięta tego, co się wtedy stało, przepraszał i zapewniał, że chce kobiecie zadośćuczynić, mimo bardzo trudnej swojej sytuacji finansowej. Prosił o możliwie łagodny wyrok.

W styczniu na 15-letnie więzienia i 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia skazał mężczyznę, nieprawomocnie, Sąd Okręgowy w Olsztynie. W ustnym uzasadnieniu wyroku Sądu Apelacyjnego sędzia Jerzy Szczurewski powiedział, że nie ma wątpliwości, iż sprawca działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa.

 

Autor: K. Kantor za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Dobre Miasto, wyrok, nóż, sędzia, próba zabójstwa
Sądy okręgu olsztyńskiego łagodzą obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni

Ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiczną, w olsztyńskim Sądzie Okręgowym oraz w sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego, odwołano istotne ograniczenia. O szczegółach mówił sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski...

Zamknij
RadioOlsztynTV