Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie połowa elblążan jest już w pełni zaszczepiona

fot. Przemysław Getka

Niespełna połowa elblążan jest już w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. Najliczniejszą grupą są mieszkańcy w wieku 40-59 lat, najmniejszą dzieci i nastolatkowie.

Wciąż czynny jest punkt szczepień powszechnych. Tempo tam zmalało, ale trzeba przyznać, że są nowi chętni, choć nie ma ich tak dużo jak przed wakacjami. W szczycie było to około 3 tysięcy osób od poniedziałku do piątku, teraz zaledwie osiemset – wyjaśnia Michał Missan wiceprezydent Elbląga.

Do dziś w pełni zaszczepionych jest 49,5 procenta elblążan, a co najmniej jedną dawką pod 52 procent. To w liczbach 58 i 61 tysięcy, ale wciąż za mało, by zyskać odporność populacyjną. Ciekawostką jest to, że w masowym punkcie do dziś podano ponad 42 tysiące dawek.

Samorząd Elbląga promuje akcje szczepień przy okazji miejskich imprez, będzie też kampania po zakończeniu wakacji.

Obecnie na oddziale covidowym w szpitalu miejskim nie ma pacjentów zakażonych koronawirusem, ale placówka utrzymuje gotowość do leczenia takich chorych.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szczepienie, szczepionka
Bliższe Spotkania w Elblągu. Co zaplanowaliśmy? Sprawdź!

Bliższe Spotkania zawitały kolejny raz do Elbląga. Studio prowadzą Monika Szczygło i Robert Lesiński. Prowadzący i goście porozmawiają m.in. o walorach turystycznych Elbląga i regionu, wydarzeniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV