Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie dwa tysiące osób przystąpiło ponownie do matury. Najwięcej poprawkowiczów zdaje matematykę

Fot. fotolia

We wtorek odbyły się maturalne egzaminy poprawkowe. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży poinformowała, że na Warmii i Mazurach chęć poprawy zadeklarowało 1991 osób.

Poprawkowicze to ci, którzy nie zaliczyli przedmiotu na maturze i ci, którzy zdali, ale chcą poprawić swój wynik. Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży – na Warmii i Mazurach 1991 osób zadeklarowało chęć poprawienia przedmiotu. Z czego egzamin pisemny pisać miało 1915 osób, a do ustnego miało przystąpić 76 osób.

Nie ma jeszcze informacji ilu z nich stawiło się na egzamin. Najwięcej poprawek z pisemnego dotyczy matematyki, bo aż 1513. Prawie 200 maturzystów zdaje z języka angielskiego, 175 z języka polskiego i 21 z języka niemieckiego. Z kolei jeśli chodzi o egzamin ustny, to najwięcej, bo pięćdziesiąt pięć osób zdaje z języka angielskiego, siedemnaście z języka polskiego, a cztery osoby z języka niemieckiego.

W całej Polsce uprawnionych do egzaminów poprawkowych jest prawie 32 tysiące osób.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, matura, maturzyści, egzamin poprawkowy, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży z Olsztyna. Można już składać wnioski

Weszła w życie uchwała dotycząca bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych. Rada Miasta Olsztyna wprowadziła darmowe przejazdy komunikacją miejską, które zaczną obowiązywać od 1 września. Ulga dotyczy dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV