Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 4 tys. osób przeszkolono w pierwszej edycji programu „Trenuj z wojskiem”

Fot. MON

Od początku października żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tys. osób w pierwszej edycji programu „Trenuj z wojskiem” – przekazał w sobotę w mediach społecznościowych szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że w styczniu ruszy kolejna edycja akcji.

Za nami pierwsza edycja programu „Trenuj z wojskiem”. Od początku października żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tys. osób – poinformował na Twitterze wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W ramach akcji przygotowanej przez MON i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, w jednostkach na terenie całego kraju, chętni mogli przejść jednodniowe, bezpłatne szkolenia przygotowane pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. Uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych umiejętności związanych m.in. z posługiwaniem się bronią, strzelaniem, walką wręcz, zasadami przetrwania w terenie oraz udzielania pierwszej pomocy.

Szef MON poinformował w sobotę, że kolejna edycja akcji rozpocznie się w połowie stycznia.

Autor: Sz. Kiepel
Redakcja: A. Niebojewska

W Morągu odbyła się akcja „Trenuj z wojskiem”. Ćwiczenia obserwował szef MON

Więcej w wojsko, żołnierze
Żołnierze przeprawiali się przez jezioro. To element ćwiczeń TUMAK-22

Dobiegają końca ćwiczenia TUMAK-22. Bierze w nich udział ok. 2 tys. żołnierzy z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Jednym z ostatnich epizodów...

Zamknij
RadioOlsztynTV