Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 30 ozdrowieńców z WSPol-u odda osocze. Muszą tylko pozytywnie przejść testy

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

Funkcjonariusze oraz słuchacze i studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oddadzą dziś próbki krwi do wstępnych badań i kwalifikacji do pobrania osocza, które wykorzystywane jest przy leczeniu pacjentów z koronawirusem.

W akcji będzie uczestniczyło 29 ozdrowieńców związanych ze szczycieńskim WSPol-em. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które neutralizują i niszczą COVID-19.

Oddać osocze może osoba, która przechorowała COVID-19 lub była bezobjawowo zakażona koronawirusem. Ponadto powinna mieć dwa negatywne wyniki badań na obecność SARS-CoV-2. Dawca osocza musi także spełnić takie same wymagania jak krwiodawca, czyli być osobą w pełni zdrową, bez chorób przewlekłych, w wieku od 18 do 60 lat.

Dlatego też wszyscy mundurowi po poniedziałkowych pobraniach próbek i przejściu weryfikacji będą mogli oddać osocze 25 listopada w Olsztynie.

 

Autor: B. Gajlewska/WSPol
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, WSPol, koronawirus
Noszenie maski w dobie pandemii

Wobec trwającej pandemii COVID-19 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie przypomina o zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Coraz więcej dowodów naukowych wskazuje na to, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV