Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Braniewie

Fot. Monika Jabłońska-Buder

W Braniewie blisko 100 żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowie słowa  przysięgi wojskowej.

Żołnierze zasilą bataliony w Olsztynie, Braniewie, Morągu, Giżycku i Ełku. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 15 tys. żołnierzy, w tym 12,5 tys. ochotników oraz 2,5 tys. żołnierzy zawodowych. Blisko tysiąc trzystu żołnierzy to terytorialsi z Warmii i Mazur.

– Mamy w swoich szeregach uczniów, nauczycieli, ślusarzy, przedsiębiorców, informatyków  i informatyków – mówiła Monika Jabłońska-Buder rzeczniczka 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady WOT.

00:00 / 00:00

Po niedzielnym zaprzysiężeniu zwiększy się liczba żołnierzy pięciu batalionów lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach. Uroczystość odbyła się na Placu przed Bazyliką pw. św. Katarzyny z Aleksandrii w Braniewie o godz. 14.00.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, przysięga wojskowa
Żołnierze z Elbląga zatrzymani. Są podejrzani o handel narkotykami

Dwóch żołnierzy z Elbląga zatrzymanych za posiadanie i handel narkotykami. Żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu ujawnili znaczne ilości amfetaminy o szacunkowej wartości około pół miliona...

Zamknij
RadioOlsztynTV