Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy offline i dalsze ograniczenie handlu w niedziele. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni, czyli spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:

  • Rafał Laskowski – przedstawiciel Konfederacji Lewiatan
  • Jan Zdziarstek – kanclerz Loży Olsztyńskiej BCC
  • Józef Dziki – przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność
  • Jarosław Szunejko – przewodniczący OPZZ na Warmii i Mazurach

Tematy

1. Unijne prace nad dyrektywą „Prawo do rozłączenia się”. Praca zdalna wprowadzona przez wielu pracodawców z powodu epidemii koronawirusa stała się istotnym problemem w całej Unii Europejskiej. Bruksela chce uregulować prawa pracownicze. Komisja Europejska planuje wprowadzić na terenie UE przepisy dające pracownikom prawo do bycia offline poza godzinami pracy.

2. Specustwa dotycząca możliwości skontrolowania przez pracodawców, czy ich pracownicy są zaszczepienia. Coraz więcej zakażeń. Milion Polaków na kwarantannie. Jak radzimy sobie z piątą falą pandemii w regionie?

3. Od 1 lutego dalsze ograniczenie handlu w niedziele. W życie wchodzą bowiem przepisy uszczelniające zakaz handlu w niedziele. Nie będzie możliwa działalności sklepów pod pretekstem prowadzenia placówki pocztowej, jeżeli przychody z tej działalności będą stanowić mniej niż 40 procent przychodów konkretnej placówki.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Unia Europejska, pracownicy, koronawirus, zdalna praca
Na co dzień pomagają znaleźć dobrą pracę. Dziś świętują

Pracownicy urzędów pracy uroczyście świętowali w Olsztynie Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. W ostatnim czasie skupiamy się głównie na pracodawcach, bo ofert pracy nie brakuje -...

Zamknij
RadioOlsztynTV