Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowita noc strażaków, ewakuacja obozów harcerskich. Burze zostaną do soboty

Fot. fotolia

Warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali w związku z nawałnicami, które przeszły nad regionem ponad 150 razy. Najwięcej interwencji zanotowano w powiatach elbląskim, ostródzkim i iławskim.

Ewakuacja harcerzy

Konieczna była ewakuacja pięciu obozów harcerskich. Uczestnicy czterech z nich, rozbitych w powiecie olsztyńskim, sami przenieśli się w bezpieczne miejsca.

Strażacy pomagali w ewakuacji obozu w Jerzwałdzie w powiecie iławskim. Wypoczywało tam 14 osób,w tym ośmioro dzieci. Podczas ewakuacji 26-letni mężczyzna doznał urazu barku. Wszyscy znaleźli schronienie w świetlicy w Dobrzykach.

Drzewo spadło na auto

W jednym przypadku drzewo spadło na auto. W samochodzie nikogo nie było. W Marzęcicach w powiecie nowomiejskim podmuch wiatru zerwał dach z rzeźni. Nikomu nic się nie stało.

Strażacy interweniowali głównie przy wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic, z dróg usuwali powalone przez wiatr drzewa i konary.

Ostrzeżenie o burzach obowiązuje

Synoptycy wydali dla Warmii i Mazur ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem, które obowiązuje do soboty (2 lipca) do godziny 8.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, ewakuacja
Na Jeziorze Miejskim w Nidzicy trwają poszukiwania mężczyzny

Strażacy prowadzą w czwartek wieczorem akcję poszukiwawczą mężczyzny, który według świadków, zniknął pod wodą w Jeziorze Miejskim w Nidzicy - poinformowała straż pożarna. Świadek zaalarmował strażaków,...

Zamknij
RadioOlsztynTV