Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace na „szesnastce” nabierają tempa. W przyszłym roku ma zacząć się budowa odcinka Borki Wielkie – Mrągowo

Fot. A. Podbielska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie złożyła wniosek o wydanie zezwolenia na budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Roboty budowlane mają ruszyć w drugiej połowie 2021 roku.

Obecnie trwa etap projektowania. Inwestycja jest kolejnym etapem rozbudowy drogi ekspresowej S16. Nowy odcinek będzie miał długość około 16 km, w tym około 13 km w ciągu S16 i około 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59

– mówi rzecznik oddziału olsztyńskiego GDDKiA Karol Głębocki.

Trasa będzie przebiegać w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Trasa na odcinku S16 będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy poprzez dwa węzły – Sorkwity i Bagienice.

Wykonawca ma też postawić ekrany akustyczne i zbudować trzy przejścia dla dużych zwierząt.

Budowa nowej drogi skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo. Dzięki budowie obwodnicy z Mrągowa zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy. Inwestycja zakończy się pod koniec 2023 roku.

Przypomnijmy, że „szesnastka” to główna regionalna droga ze wschodu na zachód, łącząca największe miasta regionu – Ełk, Mrągowo, Olsztyn, Iławę i Ostródę. W przyszłości S16, wraz z układem dróg S5, S7, S10, S51 i S61 stworzy w północnej Polsce nowy korytarz transportowy na linii wschód – zachód.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, GDDKiA, szestanstka, S16
Coraz bliżej budowy drogi ekspresowej S16 z Mrągowa do Ełku. RDOŚ rozpatruje rekomendowany wariant

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie trafił wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo - Orzysz...

Zamknij
RadioOlsztynTV