Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas szefem warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej

Poseł PO Jacek Protas został wybrany na przewodniczącego partii na Warmii i Mazurach

Jacek Protas został  przewodniczącym warmińsko-mazurskiej PO. Był jedynym kandydatem na tę funkcję – poinformował przewodniczący komisji wyborczej Marek Bojarski.

Bojarski zastrzegł, że są to nieoficjalne wyniki uzyskane drogą elektroniczną z komisji powiatowych w regionie, a oficjalne będą znane, gdy komisje ze wszystkich powiatów przywiozą do regionalnej komisji wyborczej protokoły.

Jacek Protas jest obecnie posłem PO, wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalne,j a także członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Parlamentarnego Zespołu Sportowego. Wcześniej był prezesem Zarządu Związku Województw RP i przedstawicielem polskiej delegacji w Komitecie Regionów Unii Europejskiej. W latach 2006-2914 pełnił funkcję marszałka  województwa warmińsko-mazurskiego.

Nowy przewodniczący urodził się w Lidzbarku Warmińskim 15 stycznia 1964 roku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz studia podyplomowe z zarządzania w administracji publicznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Jacek Protas, Platforma Obywatleska
Dopiero w poniedziałek dowiemy się, kto stanie na czele regionalnych struktur PO

Kto zostanie szefem warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej na kolejną kadencję? Choć wybory oficjalnie się zakończyły, to wyniki wewnątrzpartyjnego głosowania poznamy w poniedziałkowy poranek. Zgodnie ze statutem wyborów...

Zamknij
RadioOlsztynTV