Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: niektóre spółdzielnie mieszkaniowe na zapas robią podwyżki. Posłuchaj Porannych Pytań

fot. P. Getka

Niepotrzebnie niektóre spółdzielnie mieszkaniowe na zapas robią większe podwyżki – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, z która rozmawiał Krzysztof Kaszubski. Pełnomocnik PiS w okręgu olsztyńskim ostrzegła, że spółdzielnie będą sprawdzane czy nie zawyżają opłat.

Minister Moskwa zapowiedziała, że będą ograniczenia taryf, czyli Urząd Regulacji Energetyki będzie ograniczał je do pewnych kwot.  Ma to być kontrolowane  i wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe, czy inni systemowi dostarczyciele ciepła będą rozliczani z tego, żeby nie zawyżali cen.

Przed weekendem minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapewniała w Sejmie

Przygotowaliśmy kompleksowe, adekwatne rozwiązanie, które będzie wspierało tych wszystkich, którzy tego wsparcia, jeżeli chodzi o ciepło, potrzebują. Tych wszystkich, którzy mogliby doświadczyć podwyżek w wyniku wzrostu cen surowca: gazu i węgla i pozostałych surowców.

Iwona Arent odniosła się także do wyborów burmistrza Olsztynka. Na liście nazwisk nie było kandydata Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała parlamentarzystka. Pełnomocnik PiS w okręgu olsztyńskim przyznała, że partia poparła tylko Tomasza Marię Starowieyskiego.

Miał założony swój komitet i z niego startował. Dzisiaj wychodzi na to, że wybory wygrał kandydat, który mówił, że jest niezależny. Natychmiast na drugi dzień zrobił konferencję prasową z Donaldem Tuskiem pokazując, że jednak jest zależny.

W przedterminowych wyborach na burmistrza Olsztynka Robert Waraksa popierany przez Platformę Obywatelską otrzymał  przeszło 63 procent głosów i wygrał w pierwszej turze.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, poseł, Iwona Arent, podwyżki, parlamentarzysta
Coraz wyższe rachunki za mieszkanie. Jak jest w olsztyńskich spółdzielniach?

Lokatorów największych spółdzielni mieszkaniowych w Olsztynie czekają podwyżki. Sam MPEC podniósł ostatnio ceny ogrzewania o 20 procent. To, jakie są koszty utrzymania mieszkania uzależnione jest przede...

Zamknij
RadioOlsztynTV