Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy wynik przedświątecznej zbiórki żywności w Elblągu. Zebrano mniej niż w poprzednich latach

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Elbląski Bank Żywności zebrał w przedświątecznej zbiórce półtorej tony żywności. To dużo mniej niż w poprzednich latach, kiedy do koszy wystawionych w sklepach trafiało około 8 ton produktów.

Akcja odbyła się tym razem w bardzo restrykcyjnych warunkach i bez asysty ochotników, ale i tak się udała dzięki elblążanom. Na mniejszą zbiórkę może mieć wpływ zabieganie ludzi w tej trudnej sytuacji, czy lęk przed zakażeniem, ale my dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za wsparcie – podkreśla Teresa Bocheńska, dyrektor Banku Żywności w Elblągu.

00:00 / 00:00

Dodajmy – trzy elbląskie przedszkola zorganizowały własne zbiórki żywności i dostarczyły ją do organizatora akcji. Wszystkie dary zostały posortowane i za pośrednictwem współpracujących z Bankiem organizacji trafiły do najbardziej potrzebujących pomocy.

Ale do zbiórki można się jeszcze włączyć przez internet, śląc datek. Należy wejść na stronę www.zbiorkazywnosci.pl. Po zaznaczeniu wybranego Banku Żywności, na jego konto trafią pieniądze, za które kupi on produkty spożywcze.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, Bank Żywności, produkty
Bliższe Spotkania – 26.11.2020

Koronawirus – praca dzielnicowych podczas pandemii, świeżość produktów oraz Radiowa Szkoła Jazdy - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek...

Zamknij
RadioOlsztynTV