DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Poznaliśmy sześciu ćwierćfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski

Piłkarze z regionu rozegrali sześć spotkań w ramach 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Warmia Wrzesina uległa Pisie Barczewo 0:6, a Warmia Olsztyn – Tęczy Biskupiec 1:8. W Olsztynie nie było niespodzianki, a miejscowa Warmia wysoko uległa Tęczy Biskupiec 1:8.

Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony, ale nie wyszło. Piłkarze z Biskupca byli zdecydowanie lepsi. (…) Dla nas to kubeł zimnej wody

– mówił prezes Warmii Krzysztof Filipek.

Sporo bramek padło również w meczu Orła Czerwonka, który przegrał 0:5 ze Zniczem Biała Piska.

Dopiero po dogrywkach Iskra Narzym przegrała z Polonią Lidzbark Warmiński 3:5. Trener Polonii Daniel Wierzbowski miał jednak trochę pretensji do swoich podopiecznych.

Mecz pokazał nam, że przy wyniku 3:1 w 51. minucie nie możemy myśleć o końcu, mecz trwa 90 minut. (…) Musimy popracować jeszcze pod względem mentalnym (…)

– wyjaśniał.

Olimpia Olsztynek przegrała z Constractem Lubawa 0:1. Natomiast w pojedynku drużyn z klasy okręgowej Wałsza Pieniężno uległa Startowi Nidzica 0:2.

Trener Wałszy – Kamil Graczyk – gratulował rywalowi, ale zwrócił uwagę, że miał niewielkie pole manewru.

Do meczu podeszliśmy w osłabionym składzie. Nie było pięciu podstawowych zawodników. Mimo przegranej podjęliśmy walkę. Start wygrał zasłużenie. Jestem w miarę zadowolony z chłopaków, bo podjęli walkę. Była ambicja, zaangażowanie

– zaznaczył.

Do rozegrania pozostaną mecze z udziałem naszych III-ligowców. 20 marca (godz. 15) MKS Działdowo zagra z Concordią Elbląg, a Mamry Giżycko z GKS-em Wikielec.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski

Więcej w piłka nożna
Podział punktów w Stężycy

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Raduni Stężyca z Olimpią Elbląg. Mecz rozegrano w ramach 22. kolejki eWinner 2. Ligi. Mecz sąsiadów w drugoligowej tabeli rozpoczął się...