Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy przebieg nowej DK 16 na odcinku Mrągowo-Orzysz-Ełk. Szacowany koszt inwestycji to 3,7 mld złotych

Fot. A. Skrago

Po 13 latach prac przygotowawczych drogowcy zaprezentowali wybrany wariant przebiegu nowej drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk.

Spośród początkowo 40 wariantów został wybrany taki, który jest najbliższy obecnej trasy 16 – mówi Mirosław Nicewicz, dyrektor GDDKiA w Olsztynie:

Można obrazowo powiedzieć, że od Mrągowa nie oddalamy się bardzo od istniejącej drogi nr 16 w okolicach Kosewa, potem mijamy Baranowo od strony południowej, Mikołajki nad jeziorem Tałty, Woźnice, później Drozdowo, Orzysz od strony północnej, Strzelniki, Klusy, Chrzanowo i Ełk.

Szacowany koszt tej inwestycji to 3 mld 700 mln złotych. Są duże szanse na znalezienie finansowania. Jak powiedział doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel jeszcze we wrześniu zostaną przedstawione założenia nowego programu budowy dróg krajowych z perspektywą do 2030 roku:

Jest bardzo duża szansa, granicząca z pewnością, że droga ekspresowa S16 znajduje się w tych planach i ma zapewnione finansowanie.

77-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej będzie z dwoma jezdniami w obie strony, o prędkości projektowej do 100 km/h i dostosowaniu nośności do najcięższych pojazdów. Kolejny etap realizacji to w październiku złożenie wniosku o decyzję środowiskową do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, inwestycja, Mirosław Nicewicz, DK-16, drogowcy
Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską wchodzi w kolejny etap

Dziewięć firm chce przebudować tor wodny na rzece Elbląg i zbudować most obrotowy w Nowakowie. To druga część inwestycji, jaką jest budowa drogi wodnej łączącej Zalew...

Zamknij
RadioOlsztynTV