Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską wchodzi w kolejny etap

Fot. A. Pastuszka

Dziewięć firm chce przebudować tor wodny na rzece Elbląg i zbudować most obrotowy w Nowakowie. To druga część inwestycji, jaką jest budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Urząd Morski zapoznaje się ze złożonymi w przetargu ofertami. Opiewają one na kwoty od 490 mln złotych do blisko 970 mln złotych. Natomiast inwestor zamierza przeznaczyć na wykonanie tej części inwestycji ponad 687,5 miliona złotych. Drugi etap inwestycji obejmuje przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg o długości ponad dziesięciu kilometrów.

Na rzece zbudowane zostaną również niskie przystanie. Zbudowany zostanie most obrotowy nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo – około 650 metrów w kierunku południowym od istniejącego mostu pontonowego. Dodatkowo powstać ma także nowy odcinek drogi powiatowej wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Elbląg ze ścieżką dla pieszych i rowerzystów oraz trasami dojazdowymi.

Łączna długość dróg wyniesie około 1,5 km. Wszystko ma być gotowe w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Najbardziej korzystna oferta zostanie wyłoniona na podstawie ceny, skrócenia terminu wykonania inwestycji oraz gwarancji.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przebudowa, inwestycja, Zalew Wiślany, rzeka Elbląg, tor wodny
Zainteresowani mogą podglądać prace na przekopie Mierzei Wiślanej. Otwarto parking leśny w Nowym Świecie

Urząd Morski w Gdyni umożliwił bezpieczne oglądanie budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Każdy zainteresowany może zobaczyć co się tam dzieje, zrobić zdjęcia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV