Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy opinię biegłego ws. śmierci rosyjskiej piłkarki ręcznej

Fot. Fotolia.com

Jest wstępna opinia biegłego w sprawie śmierci 21-letniej Rosjanki w jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach. Kobieta zmarła na skutek utonięcia.

Do tragedii doszło w nocy z 7 na 8 lipca po zakończeniu mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej, w których zmarła brała udział. Jak potwierdzili świadkowie zdarzenia, kobieta wskoczyła do wody z pomostu w miejscu nieprzystosowanym do kąpieli. Próba jej reanimacji nie udała się.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci – wyjaśnia Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Przesłuchani zostali świadkowie, przeprowadzona została też sekcja zwłok. Wstępna opinia mówi o utonięciu jako przyczynie zgonu zawodniczki.

Postępowanie dotyczące śmierci obcokrajowca prowadzone jest według standardowej procedury, takiej samej jak w przypadku obywateli polskich. Prokuratura sprawy jeszcze nie zamyka. Czeka na pełną opinię biegłego z zakresu medycyny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Stare Jabłonki, jezioro, utonięcie, biegły, opinia, Rosjanka
Tajemnicza śmierć w szpitalu powiatowym w Szczytnie. Nie żyje 37-letni mężczyzna

Mieszkaniec Nidzicy zmarł w szpitalu powiatowym w Szczytnie. Mężczyzna trafił tam z niewydolnością wielonarządową w niedzielę wieczorem. Skarżył się na zła opiekę. Jak relacjonują pracownicy szpitala,...

Zamknij
RadioOlsztynTV