Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy nowych trenerów kobiecej i męskiej reprezentacji Polski w siatkówce

Fot. PAP/Z. Meissner

Poznaliśmy trenerów siatkarskich reprezentacji Polski. Trenerem kadry mężczyzn został Serb Nikola Grbić, kadrę kobiet poprowadzi Włoch Stefano Lavarini.

Zdaniem byłego trenera reprezentacji Polski i AZS-u Olsztyn Ireneusza Mazura, Grbić jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Niewątpliwie to godny trener dla mistrzów świata. To osoba, z którą można wiązać oczekiwania i nadzieje. Czy je zrealizuje? To już inna historia. Niewątpliwie jest to odpowiednia osoba do tego, żeby spełniać oczekiwania kibiców, zawodników, szefów związku na mistrzostwach świata, a szczególnie na igrzyskach olimpijskich. Liczę na to, że to będzie w miarę pełny cykl olimpijski trenera, który będzie realizował te zadania i wierzę w to, że ma wszelkie predyspozycje, by zrealizować cel.

00:00 / 00:00

Były zawodnik olsztyńskiego klubu i były kapitan reprezentacji Polski Piotr Gruszka podziela zdanie Ireneusza Mazura.

Przede wszystkim zna polską siatkówkę, ma olbrzymi charakter i szacunek u zawodników. To bardzo istotne. My nie chcemy z trenerem budować reprezentacji, my chcemy z trenerem przygotowywać się i wygrać medal olimpijski.

00:00 / 00:00

Piotr Gruszka podkreśla także, że polskie siatkarki powinny być zadowolone z wyboru Lavariniego na stanowisko trenera kadry.

Pałeczkę przejmą zawodniczki, ale nie w sensie rządzenia w reprezentacji. Zawodniczki, które wyjeżdżały do klubów za granicę lub do Włoch, zawsze chciały pracować z tym trenerem. Teraz będzie im to dane. To dobry prognostyk. Potencjał u dziewczyn jest bardzo duży, a teraz będą pracowały z dobrym trenerem.

00:00 / 00:00

48-letni Grbić – w przeszłości wybitny siatkarz – obecnie prowadzi graczy włoskiego Sir Safety Perugia. Wcześniej pracował w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle, z którą osiągnął wielkie sukcesy na czele z triumfem w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie. 42-letni Lavarini z dobrymi wynikami pracuje zaś z zawodniczkami innej włoskiej ekipy – Igor Gorgonzola Novara. W minionym roku sięgnął po wicemistrzostwo kraju i zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzyń.

Obaj szkoleniowcy mają też doświadczenie w pracy z reprezentacjami. Grbić w przeszłości prowadził Serbów, Lavarini jeszcze w ubiegłym roku doprowadził zaś siatkarki z Korei Południowej do czwartego miejsca na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, trener
Zacięty starcie akademików ze Skrą. O wyniku zadecydowały detale

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn byli blisko przełamania serii porażek. Po bardzo dobrym spotkaniu akademicy przegrali jednak w Iławie ze Skrą Bełchatów 1:3. Mecz mógł się podobać....

Zamknij
RadioOlsztynTV