Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy nominowanych do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur

książki zakwalifikowane „Wawrzyna” 2024

Poznaliśmy książki zakwalifikowane do finału „Wawrzynu” – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Kapituła miała trudne zadanie.

Według Andrzeja Marcinkiewicza miniony rok obfitował w znakomite książki związane z naszym regionem. Czym jest „Wawrzyn”?

Jest podsumowaniem dorobku pisarskiego za rok ubiegły, ale tylko tego dorobku, który związany jest przez autorów lub tematykę z naszym regionem. Te kilkadziesiąt pozycji, które się ukazują w naszym regionie, to i tak ogromna praca. Przeczytanie tego jest dużym wyzwaniem. Zajmuje nam to końcówkę roku poprzedniego i pierwsze miesiące następnego

– dodał.

O najważniejszy literacki laur regionu konkurują: tom poetycki Zbigniewa Chojnowskiego „Co to to”, książki prozatorskie „Odrzania” Zbigniewa Rokity oraz „Toń” laureatki sprzed roku Ishbel Szatrawskiej, biografia „Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu” Anny Kamińskiej i zbiór tekstów Sylwii Ziętek „Tylko One. Polska sztuka bez mężczyzn”. Laureata poznamy 28 maja.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w wawrzyn, książki, Literacka Nagroda Warmii i Mazur, kapituła
Polska literatura potrzebna od zaraz. Dary pojadą na Litwę

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu zbiera książki dla Polaków mieszkających w miejscowości Wędziagoła niedaleko Kowna na Litwie. Wielu tamtejszych mieszkańców sercem i duszą czuje się...

Zamknij
RadioOlsztynTV