Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy kandydatów PO na wiceprezydentów Olsztyna

Fot. Łukasz Węglewski

Jarosław Słoma i Bogusław Szwedowicz są kandydatami Platformy Obywatelskiej na wiceprezydentów Olsztyna.

Decyzję partii zaakceptował już prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Na wtorek planowane jest z kolei podpisanie umowy koalicyjnej między klubem Grzymowicza a PO.

Jarosław Słoma w poprzedniej kadencji samorządu był wicemarszałkiem Warmii i Mazur. Teraz, jako pierwszy zastępca prezydenta Olsztyna, ma odpowiadać w ratuszu za oświatę, kulturę i sport.

Wybór drugiego wiceprezydenta Olsztyna od kilku tygodni był kością niezgody między PO a Grzymowiczem, który nie zaakceptował dwóch kandydatów poprzednio zgłoszonych przez Platformę – radnego Tomasza Głażewskiego oraz byłego policjanta Wiesława Kapuścińskiego.

W związku z tym PO podjęła nawet uchwałę o odstąpienia od koalicji z Grzymowiczem, ale w wyniku długich rozmów zapadła decyzja o utrzymaniu dotychczasowego wiceprezydenta Bogusława Szwedowicza. Jego kandydatura jest o tyle zaskakująca, że nie jest on członkiem PO, a wcześniej rada powiatu podjęła uchwałę, że wiceprezydentami mają być osoby należące do PO. (pap/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wiceprezydent, Jarosław Słoma
70. rocznica wkroczenia wojsk sowieckich do Olsztyna

Dokładnie 70 lat temu, 21 stycznia 1945 roku, do Olsztyna wkroczyły wojska sowieckie. Miasto znalazło się w rękach polskiej administracji. W olsztyńskim Domu Polskim przy ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV