Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar w miejscowości Sokolnik koło Elbląga. Nie żyje 85-latek

Fot. Adobe Stock

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na terenie gminy Młynary. Podczas pożaru zginął 85-letni mężczyzna. Ewakuowano 91-letnią kobietę. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało 14 zastępów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ze wstępnych informacji wynika, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Biegły z zakresu pożarnictwa nie wykluczył także nieszczelnego kanału dymnego pieca.

Natomiast przyczyną śmierci 85-latka było najprawdopodobniej przygniecenie częścią budynku, ale dokładną odpowiedź na to pytanie przyniesie sekcja zwłok. Będzie ona musiała być bardzo drobiazgowa, ponieważ ciało mężczyzny, było częściowo zwęglone.

Śledztwo w sprawie pożaru domu w Sokolniku prowadzi prokuratura rejonowa w Braniewie, która czeka także na wyniki sekcji zwłok, a także opinię biegłego z zakresu pożarnictwa oraz medycyny sądowej.

Pożar w Sokolniku

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Piasecka/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar
Pożar leśniczówki koło Olecka. Budynek nie nadaje się do zamieszkania

40 strażaków do późnej nocy gasiło pożar leśniczówki w miejscowości Szeszki w powiecie oleckim. Spłonął dach i poddasze budynku. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej....

Zamknij
RadioOlsztynTV