Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powrót uczniów do szkół. Czy we wrześniu wróci nauka hybrydowa?

 

Wakacje już niemal na półmetku, pojawiają się pytania, jak będzie wyglądał powrót uczniów do szkół we wrześniu.

Nauka w systemie hybrydowym jest możliwa, lecz na razie nie zakładamy takiego scenariusza – powiedział Radiu Olsztyn zastępca wojewódzkiego kuratora oświaty w Olsztynie Wojciech Cybulski.

Pan minister oczywiście taką ewentualność, ale podkreślam – ewentualność – dopuszcza. Natomiast (…) obecnie naprawdę nie ma przesłanek, żeby była to hybryda. Na razie nowy rok szkolny widzimy jako pracę stacjonarną.

00:00 / 00:00

Taka możliwość była omawiana podczas telekonferencji z szefem resortu edukacji. Eksperci Polskiej Akademii Nauk w swoim ostatnim stanowisku apelują, by szczepić dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 postuluje też, by niezaszczepieni nauczyciele i personel szkoły byli odsunięci od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Szkoły przygotowują się do akcji szczepień. Punkty będą gotowe już na początku września

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, nauka, rok szkolny
Szkoły przygotowują się do akcji szczepień. Punkty będą gotowe już na początku września

Szkoły przygotowują się do prowadzenia akcji szczepień wśród uczniów w swoich placówkach. Od czerwca trwają rozmowy na ten temat z dyrektorami szkół, o takich możliwościach będą...

Zamknij
RadioOlsztynTV