Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powrót dzieci do szkół jak najmniejszym kosztem. Największe wsparcie potrzebne jest pierwszoklasistom

Dzieciom powracającym do szkół po tak długiej przerwie należy się wsparcie. Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty zorganizował wideokonferencję z dyrektorami placówek psychologiczno-pedagogicznych, by omówić formy pomocy najmłodszym uczniom.

Szefowie tych placówek mają konkretną ofertę, by ten proces powrotu z lekcji zdalnych do stacjonarnych odbył się jak najmniejszym kosztem. Szczególnie dla uczniów pierwszych klas może być to trudne, bo ich pobyt w szkołach trwał zaledwie półtora miesiąca – wyjaśnił kurator oświaty:

00:00 / 00:00

Osiemnastego stycznia – oprócz uczniów klas I-III szkół podstawowych – do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym, nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych oraz jednostkach pomocy społecznej.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, psycholog
Od przyszłego tygodnia najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Jak będą wyglądały zajęcia?

W poniedziałek, 18 stycznia w naszym województwie około 40 tysięcy najmłodszych uczniów z klas 1-3 powróci do szkół. Jak będzie wyglądała organizacja zajęć i czy placówki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV