Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od przyszłego tygodnia najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Jak będą wyglądały zajęcia?

Fot. Adobe stock

W poniedziałek, 18 stycznia w naszym województwie około 40 tysięcy najmłodszych uczniów z klas 1-3 powróci do szkół. Jak będzie wyglądała organizacja zajęć i czy placówki są na to przygotowane?

Zajęcia mają być organizowane na zasadzie tzw. bańki – czyli jak najmniejszej styczności pomiędzy poszczególnymi klasami i nauczycielami. Zalecenia sanitarne są niemal identyczne, jak we wrześniu ubiegłego roku. W przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem, sanepid będzie decydował o przejściu danej klasy na zajęcia zdalne lub hybrydowe.

O ile w małych placówkach tych problemów jest mniej, to dyrektorzy tych dużych mają nie lada orzech do zgryzienia. Wspólne przestrzenie to świetlice i stołówki i tu nie da się uniknąć kontaktów dzieci z innych klas, to samo dotyczy nauczycieli przedmiotów jak język obcy czy religia.

Aby zminimalizować niebezpieczeństwo, od poniedziałku testowani są nauczyciele i pracownicy szkół. W naszym województwie chęć przetestowania wyraziło ponad 70 procent kadry.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Powrót, zajęcia, koronawirus
Niewielu nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem. „To nas mile zaskoczyło”

Sanepid w Olsztynie przebadał blisko połowę próbek pobranych od nauczycieli. Z 500 przebadanych próbek zaledwie 10 miało wynik pozytywny. Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV