Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powracają studniówki, choć nie wszędzie

Fot. fotolia

Już w najbliższą sobotę w Elblągu rozpoczną się tegoroczne bale studniówkowe. Do części szkół powrócą one po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Przygotowania do balu trwają między innymi w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. O szczegółach opowiedziała dyrektor placówki Agnieszka Jurewicz.

Studniówkę mamy zaplanowaną na 12 lutego. Z tego, co wiem, prace są już mocno zaawansowane. Oczywiście jesteśmy przygotowani na wszelkie możliwe warianty i sytuację związane z epidemią w kraju.

00:00 / 00:00

Jednak nie wszystkie szkoły w tym roku organizują studniówki. Jednym z takich miejsc jest Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu. Jak wyjaśnia dyrektor Beata Tuzimek, pandemia nadal nie odpuszcza.

W tym roku studniówki w Zespole Szkół Zawodowych nie będzie. Bierzemy pod uwagę wszelkie wytyczne związane z bieżącą sytuacją pandemiczną i po prostu takiego balu nie organizujemy dla naszej młodzieży.

00:00 / 00:00

Ministerstwo Edukacji i Nauki zgodziło się na organizację tegorocznych studniówek pod warunkiem spełnienia specjalnych wytycznych.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, studniówka, bal, szkoły
Co z powrotem dzieci do szkół?

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce....

Zamknij
RadioOlsztynTV