Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co z powrotem dzieci do szkół?

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi – zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Rzymkowski był pytany we wtorek na antenie radiowej Jedynki, czy aktualne są plany powrotu uczniów do szkół w dniu 10 stycznia.

Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi

– powiedział Rzymkowski.

Jak przypomniał, do 20 grudnia sprawdzał się system, w którym „w zależności od ogniska COVID-19w danej placówce oświatowej czy wychowawczej szkoła przechodziła w tryb hybrydowy, (…) lub w tryb zdalny”. – Do tego rozwiązania od 10 stycznia wracamy – podkreślił.

Dopytywany o ewentualne zmiany w kalendarzu ferii zimowych Rzymkowski powiedział, że „teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę”. „To niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym” – ocenił.

Ferie zimowe 2022. Czy będzie jeden termin dla wszystkich uczniów?

Autor: A. Zbieg (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, szkoły, Tomasz Rzymkowski, pandemia
Ferie zimowe 2022. Czy będzie jeden termin dla wszystkich uczniów?

W ubiegłym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbyły się w jednym terminie i trwały od 4 do 17 stycznia 2021 r. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV