Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powraca problem elbląskiego schroniska

Fot. Łukasz Węglewski

Wraca sprawa hałasu w schronisku dla zwierząt przy ul. Królewieckiej w Elblągu.

Mieszkający w jego pobliżu elblążanin sądzi się z miastem, bo przeszkadzają mu szczekające psy. Wcześniej domagał się przeniesienia placówki lub postawienia kosztownych ekranów dźwiękoszczelnych.

Teraz zmienił zakres żądań i domaga się m.in. znacznego ograniczenia liczby zwierząt. Mogą one zostać częściowo spełnione.

Na pewno będzie można posadzić drzewa i krzewy w przestrzeni między domami, a placówką. Co do wywiezienia psów w inne miejsce jest to niemożliwe, do miasto ma obowiązek prowadzić azyl. – zapewnia rzeczniczka prezydenta Elbląga, Monika Borzdyńska.

Monika Borzdyńska – rzeczniczka prezydenta Elbląga. Fot. Łukasz Węglewski

00:00 / 00:00

Po pierwszym pozwie sąd zlecił ekspertyzy, za które miał zapłacić skarżący się na schronisko mieszkaniec. Pozywający nie chce zapłacić, stąd zmiana żądań.

Schronisko w tym miejscu istnieje od ponad 40 lat. Powstało na długo przed budową w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych. Obecnie pod opieką Animalsów jest tam około 350 porzuconych psów. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, schronisko
Przebudowa 504 do końca czerwca

Dobiega końca drogowa gehenna w centrum Elbląga. Przez dwa lata miasto było rozkopane przez modernizację i przebudowę dwóch głównych arterii biegnących z północy na południe. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV