Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powołano kolejnego biegłego do wyjaśnienia wypadku na drodze S7 w okolicach Waplewa

Fot. A. Podbielska

Biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków ma pomóc w ustaleniu przyczyn katastrofy drogowej na S7 w pobliżu węzła Waplewo, do której doszło pod koniec czerwca.

W tragicznym zdarzeniu uczestniczyło pięć pojazdów – dwa ciężarowe i trzy dostawcze. Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne. Trasa do Gdańska przez wiele godzin była zablokowana. Przypomnijmy, na ciężarówkę przewożącą produkty chemii gospodarczej i samochody dostawcze, które stały na pasie służącym do włączania się do ruchu z pobliskiego parkingu, najechała inna ciężarówka.

Kierowcy prawdopodobnie przepakowywali towar przewożony TIRem do podstawionych w to miejsce busów. Po zderzeniu dwie ciężarówki zostały wypchnięte siłą uderzenia na środek jezdni i zapaliły się. Policjanci wyjaśniając okoliczności wypadku przesłuchali świadków, powołano też biegłego, który zbadał wraki samochodów.

Teraz – jak mówi Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, potrzebny jest kolejny biegły, który odtworzy przebieg zdarzenia.

00:00 / 00:00

Policja chce też sprawdzić czy kierowcy ciężarówek nie byli przemęczeni, co mogło być przyczyną tragicznego wypadku.

Ostateczną przyczynę  poznamy najwcześniej za kilka miesięcy.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, droga, S7, biegły, waplewo
Ełk, fot. Sławomir Ostrowski
Przebudowa skrzyżowania w Ełku. Utrudnienia na ul. Gdańskiej

Ruszyła przebudowa ważnego skrzyżowania w centrum Ełku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Chodzi o skrzyżowanie ulicy Gdańskiej z bardzo ruchliwą ulicą Sikorskiego, przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV