Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poważny wypadek Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc podczas Rajdu Dakar 2013,
fot. www.holek.pl

Krzysztof Hołowczyc, który miał w poniedziałek wypadek na trasie trzeciego etapu 35. Rajdu Dakar, przechodzi badania w szpitalu w Limie.

Wstępne, przeprowadzone w Pisco, skąd startowali w poniedziałek kierowcy, wykazały złamanie żeber oraz uraz kręgosłupa lędźwiowego. – Krzysztof narzeka teraz mniej na ból żeber i kręgosłupa, a coraz bardziej na rosnący ból całego ciała będący wynikiem silnego zderzenia – poinformował menedżer olsztyńskiego kierowcy Andrzej Kalitowicz. Jak zaznaczył, podobne objawy sygnalizuje portugalski pilot Felipe Palmeiro, choć nie ma żadnych złamań i innych poważnych obrażeń.

– Grupa Polaków ze stolicy Peru, którzy byli akurat na miejscu zdarzenia, odwiedziła Krzysztofa w szpitalu w Pisco i zaoferowała swoją pomoc. Podobnie zareagowała nasza placówka dyplomatyczna w Limiedodał Kalitowicz.

Urodzony w Olsztynie kierowca, który w czerwcu skończył 50 lat, w 2012 roku był nawet liderem klasyfikacji generalnej. Teraz uważał, że ma spore szanse na sukces. Niestety na 40 kilometrze 3 etapu Rajdu Dakar miał poważny wypadek. Przy dużej prędkości samochód olsztyńskiego kierowcy spadł z około 2 metrowego uskoku, na przód, stroną Hołowczyca. Załoga kontynuowała jeszcze przez chwilę jazdę, ale po krótkim odcinku zatrzymała się i wezwała pomoc medyczną, gdyż polski kierowca odczuwał bardzo silne bóle żeber i lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Andrzej Kalitowicz – menadżer Krzysztofa Hołowczyca – nie ukrywa, że to koniec rajdu dla popularnego Hołka.

Andrzej Kalitowicz o wypadku Hołowczyca podczas Rajdu Dakar
(wywiad przeprowadził Piotr Świniarski)

Krzysztof Hołowczyc jest pierwszym kierowcą w kategorii samochodów, który wycofa się z rajdu. Wcześniej jedna załoga nie stanęła na starcie, a druga została zdyskwalifikowana.


Pech nie opuszcza Krzysztof Hołowczyca
To już czwarty Dakar, którego nie ukończy popularny Hołek. Wcześniej z powodów technicznych musiał wycofać się z rajdu w edycjach: 2006, 2007 i 2010.

Starty Krzysztofa Hołowczyca w poszczególnych edycjach Rajdu Dakar
2011 – 5. miejsce
2010 – nie ukończył
2009 – 5. miejce
2005 – 60. miejce
2007 – nie ukończył
2006 – nie ukończył

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Hołowczyc, Dakar
Hołowczyc, Dakar, rajd
Hołowczyc ósmy po dwóch odcinkach Dakaru

Krzysztof Hołowczyc utrzymuje się w ścisłej czołówce Rajdu Dakar. Na metę II odcinka specjalnego zameldował się na ósmym miejscu i na takim też miejscu znajduje się...

Zamknij
RadioOlsztynTV