Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poszukiwania wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

Modlitwa. Fot. Łukasz Węglewski

Archidiecezja Warmińska przyjmuje zgłoszenia od wolontariuszy, którzy będą pomagać zagranicznym uczestnikom przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży przybyłym na Warmię.

Do tej pory chęć przyjazdu zadeklarowało 1 tysiąc uczestników z zagranicy, głównie z Niemiec. Do pomocy zgłosiło się natomiast 120 wolontariuszy.

Wolontariusze mają zadeklarować znajomość języków obcych, ale ich nieznajomość nie wyklucza chętnych do pomocy. Chętni spotkają się już podczas ferii zimowych na początku 2016 roku w Nowym Kawkowie w gminie Jonkowo pod Olsztynem, by rozpocząć tam szkolenie i odbyć rekolekcje. Jednak zgłoszenia przyjmowane są do maja 2016 roku.

Najliczniejszą grupą, jaka chce przyjechać na Warmię są uczestnicy z Niemiec. To 600 osób, pochodzą z niemieckich miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Olsztynem. Wśród gości zagranicznych są także Francuzi, Łotysze i Węgrzy.

(pap/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wolontariat, wolontariusze
Wolontariusze Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - to hasło ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, której celem jest materialna pomoc najuboższym rodzinom. Od soboty 21 listopada działa już...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV