Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poszedł pospacerować nad jeziorem znalazł granat moździerzowy

Patrol saperski. Fot. W. Andrearczyk

Na początku weekendu informowaliśmy o granacie, przez który konieczna była ewakuacja przy ulicy Kołobrzeskiej w Olsztynie, teraz niewybuch znaleziony został w Ostródzie.

O znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec Ostródy, który podczas spaceru nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego natknął się na granat moździerzy. Niewybuch, do czasu przyjazdu saperów, został zabezpieczony przez policjantów i ochotników straży pożarnej.

To nie pierwszy przypadek znalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej.  Często mieszkańcy regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas prac polowych, prac przy posesjach, a także podczas spacerów i pobytu w lesie.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani próbować przenosić. Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

 

Autor: KWP
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granat, niewybuch, Ostróda
Niebezpieczne znalezisko w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci znaleźli przy opuszczonym samochodzie przedmiot przypominający granat. Pojazd od dłuższego czasu stał na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Westerplatte. Dopiero po utylizacji okaże...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV