Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o czekającym nas roku wyborczym. „Kampania będzie trudna”

O trudnym roku wyborczym rozmawiali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Andrzej Piedziewicz zaprosił do studia posłów Marcina Kulaska z Lewicy i Wojciecha Kossakowskiego z z Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek przekonywał, że to bardzo ważne wybory.

Wybory te zadecydują o kierunku rozwoju Polski na najbliższe cztery lata. Czy Polska ma być w sercu Europy, czy na jej peryferiach? Czy ma być domem dla wszystkich, czy tylko dla tych, którzy według PiS-u i Zjednoczonej Prawicy spełniają kryteria dobrego Polaka.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski zapowiedział, że PiS będzie pokazywał co udało się osiągnąć w poprzednich latach.

Kampania będzie trudna nie mniej jednak mamy argumenty w rekach. Możemy i pokazujemy to co udało się osiągnąć w ciągu 7 lat. Pokazujemy jak w tych trudnych pandemicznych i wojennych czasach radzi sobie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Na decyzje kto z kim pójdzie do wyborów trzeba jeszcze poczekać – mówili goście Porannych Pytań. Ani koalicja rządząca, ani opozycja nie ma jeszcze całkowitej pewności co do kształtu list wyborczych.

Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek mówił na antenie Radia Olsztyn, że w przypadku opozycji i ewentualnej wspólnej listy wyborczej każdy scenariusz jest brany pod uwagę.

Jako Lewica jesteśmy gotowi do samodzielnego startu, ale dzisiaj wspólna decyzję blokuje postawa pana Hołowni i PSL-u.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski przyznaje, że również w przypadku koalicji rządzącej nie jest pewne, czy na listach wyborczych PiS znajdzie się miejsce dla polityków Solidarnej Polski.

Jest za wcześnie, żeby o tym mówić. Kampanie będziemy zaczynali w ostatnich momentach. Dziś zajmujemy się trudną sytuacją wywołaną przez Putina i wojnę w Ukrainie.

Kadencja Sejmu skończy się 12 listopada bieżącego roku, co oznacza, że wybory mogą odbyć się w terminie między 15 października a 5 listopada. Dokładną datę powinniśmy poznać najpóźniej w sierpniu.

Posłuchajmy rozmowy Andrzeja Piedziewicza

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

Więcej w PiS, wybory, wojna, Prawo i Sprawiedliwość, Putin, lewica, Marcin Kulasek, Wojciech Kossakowski, kampnia wyborcza
Olsztynianka odznaczona Krzyżem Patrioty Ukrainy. „Byłam blisko linii frontu”

Od początku wojny w Ukrainie organizuje konwoje humanitarne. Joanna Mieszczyńska - nauczycielka historii z Olsztyna, została za to odznaczona Krzyżem Patrioty Ukrainy. To odznaczenie otrzymała w...

Zamknij
RadioOlsztynTV