Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o budżecie UE. „Zwyciężył zdrowy rozsądek” vs „Dobrze, aby został przyjęty jednomyślnie”

O sejmowym głosowaniu nad przyjęciem budżetu Unii Europejskiej rozmawiali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali się posłowie na Sejm: Anna Wasilewska z Koalicji Obywatelskiej oraz Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Wasilewska mówiła, że sprzeczka, która była powodem dyskusji na forum Unii Europejskiej, to szantaż jednego z ministrów wobec Jarosława Kaczyńskiego. „Dobrze, że to wszystko się skończyło” – dodała Wasilewska:

Zwyciężył zdrowy rozsądek i te pieniądze popłyną do polskich samorządów i przedsiębiorców. Po stronie opozycji jest akceptacja przyjęcia tego budżetu.

Jerzy Małecki przekonywał, że jeśli konkluzje z grudniowego szczytu wejdą w życie w niezmienionej formie, to za przyjęciem budżetu unijnego będzie też PiS:

Dobrze by było, aby ten budżet został przyjęty jednomyślnie. Ale pamiętajmy o pewnym niebezpieczeństwie: jeżeli będzie próba powiązania go z innymi czynnikami, to mamy w zanadrzu taki „bezpiecznik” jak weto do tego budżetu.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na drugą połowę stycznia.

Ponadto, goście przedświątecznego wydania Porannych Pytań odnieśli się do swoich politycznych przeciwników. Jerzy Małecki mówił, że nie ma powodów, by chwalić opozycję:

Nawet obostrzenia były negowane przez opozycję. Natomiast cieszę się z jednej rzeczy, że przyjęty budżet Unii Europejskiej nie jest torpedowany.

Każde nasze propozycje są odrzucane – mówiła z kolei posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska:

Jestem w polityce już kilka ładnych lat. Już pracując w samorządzie nie miałam problemów, czy to rządził PiS, czy opozycja, można było rozmawiać. Teraz jest to po prostu przykre, jak jesteśmy traktowani.

Anna Wasilewska cieszyła się jedynie z tego faktu, że rząd nie zdecydował się na weto podczas negocjowania budżetu unijnego.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Anną Wasilewską i Jerzym Małeckim

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Unia Europejska, Anna Wasilewska, video, Jerzy Małecki, wideo
W tym roku mogli się spotkać tylko pod oknami. Wyjątkowe kolędowanie przed DPS-em

Kolędy, słowa otuchy i prezenty - z taką świąteczną niespodzianką przybyli do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5...

Zamknij
RadioOlsztynTV