Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie o przyszłorocznym budżecie i pieniądzach dla regionu. Posłuchaj Porannych Pytań

Janusz Cichoń (PO), Iwona Arent (PiS)

Przyszłoroczny budżet państwa i środki dla województwa warmińsko-mazurskiego to tematy Porannych Pytań Radia Olsztyn. Marek Lewiński zaprosił do dyskusji posłów z regionu.

W ocenie Janusza Cichonia z Koalicji Obywatelskiej PiS nie rekompensuje samorządom utraconych dochodów z wpływów podatkowych.

Przykładem jest program inwestycji strategicznych w wojewódzkie lubelskim to 41 złotych na jednego mieszkańca, podkarpackie niespełna 47 złotych na jednego mieszkańca, w warmińsko-mazurskim są to 23 złote. Program inwestycji strategicznych to w skrócie PIS.

Posłanka PiS Iwona Arent twierdzi, że wydatki budżetowe systematycznie rosną.

W 2015 roku jak przejmowaliśmy budżet po rządzącej wtedy Platformie Obywatelskiej to wydatki, na politykę społeczną wynosiły 1,7 procent PKB, to jest 31 miliardów złotych. My w 2023 roku przeznaczamy ponad 116 miliardów złotych, to ponad 3,5 procent PKB.

Ustawa budżetowa trafi do Senatu. Ten zajmie się nią 11 stycznia. Jeśli wniesie poprawki, ustawa wróci do Sejmu, a następnie powinna trafić do podpisu prezydenta.

Podsłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, sejm, PiS, PO, budżet, Prawo i Sprawiedliwość, podatki, Iwona Arent, wydatki, Janusz Cichoń, dochody, Koalicja Obywatelska, PKB
Akcja Lewicy w Olsztynie: „możemy dać rodzinom choinki i odciążyć budżety domowe”

Na drożyznę - darmowa choinka! Warmińsko-Mazurski poseł i sekretarz generalny Lewicy rozdawał na olsztyńskim Starym Mieście choinki. Zdaniem Marcina Kulaska będą to najdroższe święta, za sprawą...

Zamknij
RadioOlsztynTV