Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie grożący odejściem z PiS i rosnąca liczba zachorowań w regionie – to tematy audycji Jeden na Jednego. Posłuchaj

Edward Pietrulewicz (PSL), Dariusz Rudnik (PiS). Fot. B.Świerkowska-Chromy

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Posłuchaj dzisiejszej audycji.

Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • Edward Pietrulewicz – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Dwóch posłów grozi odejściem z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. To Lech Kołakowski i były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Czy mogą pociągnąć kogoś za sobą? Obaj mówili o tym, że klub razem z nimi mogłoby opuścić jeszcze kilka innych osób. Ale z drugiej strony – władze PiS przywróciły pełnię praw członka partii 13 osobom, które we wrześniu głosowały przeciwko piątce dla zwierząt. Zawieszeni pozostają tylko panie Ardanowski i Kochanowski. Czy w tej sytuacji PiS próbuje przeciągnąć na swoją stronę polityków innych partii, może np. PSL?

Epidemia COVID-19 – od tego nie uciekniemy. Ostatnie dni przynoszą dość optymistyczne liczby dotyczące nowych zakażeń w kraju. W województwie warmińsko-mazurskim aż tak dobrze nie jest – dziś mieliśmy znów ponad tysiąc nowych zakażeń. Czy przeszliśmy ten szczyt epidemii, czy może to tylko chwilowy efekt?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, koronawirus
Ostatniej doby w powiecie elbląskim odnotowano 200 wyzdrowień

W Elblągu przybywa ozdrowieńców. Tylko dziś do tej grupy dołączyły 143 osoby z miasta i 57 z powiatu elbląskiego. To oznacza, że część z nich może...

Zamknij
RadioOlsztynTV