Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posiłki w szpitalach będą lepsze. Rząd zapowiada nowy program

– Chcemy znacząco podwyższyć wydatki na posiłki w szpitalach. Jakość tych posiłków ma być weryfikowana przez NFZ poprzez specjalne ankiety – mówili dziś rano politycy PiS na konferencji poświęconej ochronie zdrowia.

PiS opublikowało w mediach społecznościowych drugi punkt swojego programu na kolejną kadencję. W krótkim nagraniu wideo minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała wprowadzenie programu „Dobry posiłek” dla pacjentów polskich szpitali. Placówki mają otrzymać dodatkowe środki, a NFZ zadbać by jakość żywienia była znacząco lepsza. – Zbilansowane, lepszej jakości, smaczne posiłki w polskich szpitalach to kolejny z konkretów PiS – napisała na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zwrócił uwagę, że rząd podniósł nakłady na zdrowie, rozbudował informatyzację sytemu i zwiększył liczbę miejsc na studiach medycznych. – Żeby dobrze leczyć w szpitalach musi być też #DobryPosiłek i będzie dla wszystkich pacjentów w Polsce – wskazał.

Sekretarz stanu w MEiN Tomasz Rzymkowski przypomniał, że w poniedziałek przedstawiono pierwszy konkret PiS na kolejną kadencję, czyli wielki program modernizacji i rewitalizacji osiedli. – A dziś konkret 2, czyli poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach – dodał.

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński podkreślił, że stabilne finansowanie ochrony zdrowia to priorytet dla wszystkich Polaków, ale – jak dodał – pieniądze to nie wszystko. – Liczy się też jakość dla pacjenta – wskazał.

Szef kampanii wyborczej PiS, europoseł PiS Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że „pani poseł Leszczyna zapowiada rezygnację PO z budowy CPK czy rozbudowę portu kontenerowego w Świnoujściu po wygranych przez nich wyborach, bo są to inwestycje PiS i sprzeciw ze strony Niemiec” i zapytał, czy politycy obecnej opozycji, „zrezygnują również z innych programów rządu PiS takich jak poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach”. „Ich program to #nienawiść i #destrukcja” – napisał Brudziński.

Zapowiedź PiS skomentowali także politycy opozycji. – Skoro zdrowie jest najważniejsze to dlaczego przez 8 lat głodziliście pacjentów? Tak płaci NFZ, że szpitale muszą oszczędzać na jedzeniu, żeby mieć na leki – napisał poseł KO Dariusz Joński. Inny z posłów KO Arkadiusz Myrcha napisał zaś, że „posiłki ważna rzecz, ale najpierw trzeba dożyć lub w ogóle dostać się do szpitala”.

Autor: K. Lechowicz-Dyl
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, video, wideo
PiS przedstawiło listę kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu elbląskim

Zamknij
RadioOlsztynTV