Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Zbigniew Babalski o wsparciu rolników. „Na polskiej wsi jest trochę obaw”

Fot. P. Getka

Rolnicy otrzymają pomoc w staraniach o unijne fundusze z nowego rozdania – zapewniał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości. Ze Zbigniewem Babalskim rozmawiał Andrzej Piedziewicz.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało o uruchomieniu tzw. Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Poseł Zbigniew Babalski zwracał uwagę na nowe regulacje i podkreślał, że rolnicy będą szkoleni, jak sobie z nimi radzić.

Na polskiej wsi jest trochę obaw. Są dwie zasadnicze zmiany: ekoschematy i rola dobrostanu zwierząt. Przez ODR-y idzie bardzo szeroka kampania informacyjna. Włączy się do tego jeszcze Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto z tego skorzystać.

Unijni budżet dla polskich rolników na lata 2023-2027 to ponad 25 miliardów euro. Pierwszy nabór wniosków ruszy 15 marca.

Gość Porannych Pytań mówił także o nadchodzących wyborach parlamentarnych. Poseł Zbigniew Babalski powiedział, że Bezpartyjni Samorządowcy nie są politycznym zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości.

W weekend organizacja skupiająca przedstawicieli samorządów ogłosiła, że wystartuje w wyborach do Senatu. Zamierza wystawić kandydatów we wszystkich okręgach, stając się tym samym trzecim dużym blokiem startującym do wyższej izby polskiego Parlamentu.

Ja się tego nie obawiam. Stowarzyszenie, które powstaje nie zagrozi Prawu i Sprawiedliwości. Jeżeli już, to odbierze głosy Platformy, PSL-u, SLD. My mamy swój elektorat, który wie w jaki sposób się zachować.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią tego roku. Będzie to pod koniec października lub na początku listopada.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wybory, Parlament, rolnictwo, senat, rolnicy, unijne fundusze, Zbigniew Babaklski
Szpital w Giżycku dostanie milion złotych na modernizację

Milion złotych zasili konto giżyckiego szpitala. Pieniądze przekaże samorządowi miejskiemu starostwo powiatowe. To efekt umowy pomiędzy samorządami podpisanej w 2019 roku. Po przekształceniu szpitala powiatowego w...

Zamknij
RadioOlsztynTV