Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Poseł Sycz apeluje o blokadę kont oligarchów

Miron Sycz – poseł Platformy Obywatelskiej

Warmińsko-mazurski poseł PO Miron Sycz zaapelował podczas dzisiejszej debaty w Sejmie o zastosowanie przez Europę sankcji w stosunku do Ukrainy wymierzonych przede wszystkim w tamtejszych oligarchów.

Jak przekonywał, tylko zablokowanie kont oligarchów może ich „otrzeźwić” i pomóc rozwiązać konflikt.

„Czy sankcje otrzeźwią prezydenta Ukrainy? Jego nie, ale na pewno otrzeźwią tych właśnie oligarchów, którzy mogą stracić najwięcej” – ocenił Sycz. Jak dodał, ma na myśli „niekoniecznie sankcje wysokiego wymiaru, ale co najmniej blokada kont”. „I to właśnie w stosunku do tych oligarchów personalne sankcje powinny w tej chwili być poczynione z ramienia całej Europy, a nie tylko naszego kraju” – podkreślił polityk PO.

Dodał, że klub PO bezwzględnie opowiada się za zastosowaniem właśnie tego rozwiązania. „Walka z oligarchami jest tutaj rzeczą najważniejszą, bo to oni tak naprawdę rządzą państwem. Część oligarchów, którzy mają konta za granicą, to jest ta część, która ma wpływ na co najmniej 78 deputowanych w Radzie Najwyższej” – argumentował polityk PO.

Apelował też o zaprzestanie przelewu krwi na Ukrainie. Opowiedział się za pilnym zwołaniem posiedzenia Rady UE ds. zagranicznych. Sycz, który z pochodzenia jest Ukraińcem, dziękował polskim politykom za solidarność okazywaną narodowi ukraińskiemu. Polityk wyraził przy tym pogląd, że szefowie państw i rządów UE, w tym premier Donald Tusk zrobili wszystko, by doprowadzić do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. „Niestety prezydent Janukowycz wybrał inny scenariusz” – dodał Sycz. (gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sycz, blokada, Ukraina, sankcje
Bartoszyce wspierają protestujących na Majdanie

W Bartoszycach odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany przemianom demokratycznym na Ukrainie. W trakcie tego wydarzenia wystąpią lokalni artyści, którzy w ten sposób chcą pokazać swoją solidarność...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV