Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł PiS ma nadzieję, że do Ostródy wróci jednostka wojskowa

Poseł Zbigniew Babalski. Fot. Ł. Węglewski

– Od ponad 100 lat Ostróda była związana z wojskiem – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski i zaznaczył, że ma nadzieję „na powrót wojska do miasta”.

Poseł PiS w porannej rozmowie z Krzysztofem Kaszubskim przypomniał, że wyprowadzenie kilka lat temu żołnierzy z miasta było dużym przeżyciem dla wielu mieszkańców.

Moje starania trwają 12 lat. Kiedy w 2010 roku dotarła do mnie informacja, że zagrożona jest jednostka w tzw. czerwonych koszarach, zacząłem działać. Rządziła wtedy koalicja PO-PSL. Niestety moje wszystkie starania zostały zniweczone

– wspominał były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Poseł Babalski poinformował, że z nadzieją czeka na dzisiejszą wizytę szefa MON Mariusza Błaszczaka w Iławie. Liczy, że minister ogłosi powrót wojska do Ostródy.

Przypomnijmy, że z okazji Święta Wojska Polskiego w całym kraju żołnierze szykują pikniki pod hasłem „Weekend z wojskiem”. W sobotę w Iławie przy stadionie Jezioraka, w niedzielę w Szczytnie na placu Juranda, a w poniedziałek – w Elblągu na starym rynku. Każdy, kto wiąże przyszłość z mundurem, podczas pikników będzie mógł dowiedzieć się jak zostać żołnierzem.

Poseł PiS odniósł się również do wczorajszej decyzji premiera o odwołaniu szefa Wód Polskich i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska – To są decyzje suwerenne pana premiera – powiedział Zbigniew Babalski. Polityk dodał, że te decyzje mają bezpośredni związek z zatruciem Odry.

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Kaszubskim

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski/Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Babalski
Szef MON na przysiędze żołnierzy w Olsztynie. „Wojsko uzbrajamy w nowoczesną broń”

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział, w Olsztynie, w przysiędze żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej. Ślubowanie złożyło 80 osób. Wicepremier, minister obrony narodowej zapewniał, że Wojsko...

Zamknij
RadioOlsztynTV