Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Pasławska: To PSL obronił sądy rejonowe

Poseł Urszula Pasławska (w środku) przed Sądem Rejonowym w Biskupcu, fot. K. Kaszubski

– To dzięki determinacji posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego udało się uratować przed likwidacją 75 sądów rejonowych – przekonywała w Biskupcu posłanka PSL-u Urszula Pasławska.

Spotkała się z dziennikarzami przed przywróconym 1 lipca, Sądem Rejonowym w Biskupcu. W myśl założeń tzw. Reformy Gowina był on przez jakiś czas wydziałem zamiejscowym Sądu Rejonowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Wicemarszałek województwa Sylwia Jaskólska, która także była w Biskupcu uważa, że próba likwidacji sądów rejonowych była zamachem na powiaty.

00:00 / 00:00

Wiceburmistrz Biskupca Katarzyna Nowakowska przekonywała, że przywrócenie sądu rejonowego to ważny element budowania demokracji lokalnej.

00:00 / 00:00

1 lipca przywrócone zostały 34 sądy rejonowe zniesione w 2013 roku. A już na początku roku wróciło 41 innych sądów rejonowych. Jest to koniec procesu wycofywania się z reformy wprowadzonej przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który zamierzał zlikwidować 79 sądów rejonowych w Polsce. Na mapę sądowniczą na Warmii i Mazurach oprócz sądu w Biskupcu wróciły sądy w Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim i Nowym Mieście Lubawskim.

(kaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd
Za kilka dni wyrok ws. szybkiej jazdy „Hołka”

We najbliższy wtorek (7 lipca) sąd w Mławie ogłosi wyrok w sprawie Krzysztofa Hołowczyca. Przewód sądowy został zakończony, a sąd odroczył ogłoszenie wyroku do wtorku. Chodzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV