Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Maciejewski: Chcemy Polskę samorządną, a nie samorząd partyjny.

Fot. A.Podbielska

Gościem Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn był Andrzej Maciejewski, poseł ugrupowania Kukiz’15. Przewodniczący komisji do spraw samorządu terytorialnego w sejmie skomentował pomysł Jarosława Kaczyńskiego o ograniczeniu liczby kadencji włodarzy miast i gmin. Według niego należy skończyć z listami partyjnymi i programami wyborczymi. Za to trzeba wprowadzić okręgi jednomandatowe na wszystkich szczeblach samorządów.

Jak podkreślił poseł Kukiz ’15, jego ugrupowanie od początku postuluje, aby wybory bezpośrednie dotyczyły nie tylko burmistrzów i prezydentów, ale też starostów i marszałków.

Jesteśmy za dwukadencyjnością, ale przy założeniu że kadencja trwa 5 lat, i że zaczyna się od nowych wyborów. Prawo trzeba szanować niezależnie od wyników.

Gość Porannych Pytań zapowiedział, że w tym tygodniu ugrupowanie Kukiz’15 zgłosi projekt o dwukadencyjności pięcioletniej.

Andrzej Maciejewski na antenie Polskiego Radia Olsztyn wspominał także Rafała Wójcikowskiego – kolegę z sejmowej ławy, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym w czwartek (19.01) nad ranem.

Był to poseł niezłomny, wielki patriota i doskonały ekonomista. Bardzo niezależny wolnościowiec z wielką wrażliwością. Rafał był typem analityka, nieprzychylnie nastawionym do działalności służb PRL-u i Wojskowych Służb Informacyjnych. Czekał z wielką niecierpliwością na ujawnienie zbiorów zastrzeżonych Instytutu Pamięci Narodowej. Wieloma przemyśleniami dzielił się z innymi. Co ciekawe jego pogrzeb odbędzie się w dniu odtajnienia dokumentów. Będzie nam go brakować.

Ostatnie pożegnanie posła Rafała Wójcikowskiego odbędzie się jutro w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

 

(apod)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Andrzej Maciejewski, kukiz15
Warmia i Mazury najsłabiej wydają unijne pieniądze

Samorządy na koniec ubiegłego roku wydały średnio 7 procent unijnych pieniędzy, które mają do dyspozycji w latach 2014-2020. Jednocześnie, podpisane umowy zakładają wydanie ponad 1/4 unijnego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV