Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Leonard Krasulski o walce z COVID-19, szczepieniach i prezydencie Elbląga. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. Przemysław Getka

– Chciałoby się pójść do lekarza, będąc przekonanym, że nie jest zakażony koronawirusem – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski. Poseł odniósł się również do działań prezydenta Elbląga.

Niejednoznacznie odpowiedział na pytanie, czy jest za wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Jednak stwierdził też, że o „lekarzach, nauczycielach i handlowcach w tym kontekście myślimy inaczej”.

To samo dotyczy dzieci. Szkoła miała być pod szczególną opieką. Chcemy wykorzystać czas świąteczny, żeby zwolnić, wprowadzając nauczanie zdalne.

Poseł Leonard Krasulski stwierdził również, że „jest za szczepieniami, mamy jednak do czynienia z wolnością wyboru”. Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział niedawno, że ludzie powinni mieć prawo wyboru, co do szczepień, ale pewne grupy powinny podlegać obowiązkowi szczepień. Wskazał, że taki obowiązek mógłby objąć medyków, nauczycieli i służby mundurowe.

Szef PiS w okręgu elbląskim stwierdził w Porannych Pytaniach, że poprzez prezydenta Elbląga „przemawia próżność i pycha”. W ten sposób odniósł się do krytyki Witolda Wróblewskiego wobec założeń Polskiego Ładu. Prezydent Elbląga mówił, że „mamy w budżecie 91 milionów złotych mniej. Nie potrzebuję Polskiego Ładu, żeby robić inwestycje.”

Leonard Krasulski ostro odniósł się do tych sformułowań Witolda Wróblewskiego.

Wszelkie większe inwestycje w Elbląga są robione z pomocą środków rządowych. Radziłbym panu prezydentowi trochę więcej wstrzemięźliwości.

Poseł stwierdził również, że jest wola współpracy między przedstawicielami rządu i Zjednoczonej Prawicy z elbląskim samorządem. Wyraził też gotowość do – jak powiedział – kolejnego spotkania z Witoldem Wróblewskim.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rynek pracy pozytywnie zaskoczył

W listopadzie spadło bezrobocie, choć zazwyczaj to w tym miesiącu rośnie. Sytuacja na rynku pracy charakteryzuje się pewną sezonowością. Lato to więcej pracujących w turystyce czy...

Zamknij
RadioOlsztynTV