Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Poseł Jerzy Małecki nie jest już szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w Piszu

Poseł Jerzy Małecki. Fot. P. Getka

Parlamentarzysta poinformował o tym wczoraj późnym wieczorem w mediach społecznościowych. Jak napisał poseł Jerzy Małecki, decyzję podjęło Prezydium Zarządu Okręgowego PiS w Olsztynie.

Tydzień temu poseł Małecki został zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej. On i 13 innych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. O zawieszeniu posłów zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Teraz został zawieszony w pełnieniu funkcji przewodniczącego Komitetu Terenowego w Piszu.

W ubiegły piątek Sejm uchwalił nowelizację, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

Mimo dyscypliny klubowej zarządzonej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przeciw było 38 posłów klubu PiS. Przeciw zagłosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Natomiast od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. Głosowanie w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt doprowadziło do kryzysu w koalicji rządzącej.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, zawieszenie
Iwona Arent (PiS): W tej chwili koalicja praktycznie nie istnieje, ale to nie znaczy, że nie dojdzie do porozumienia

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy, przynajmniej w tej chwili, jest taka, że koalicja praktycznie nie istnieje - powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV