Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Poseł Iwona Arent zaprasza na „ostry dyżur prawniczy”. Każdy otrzyma bezpłatne porady

Fot. fotolia

„Egzekucje komornicze w dobie koronawirusa”. Tym razem pod takim hasłem, w biurze poselskim Iwony Arent, odbędzie się kolejny „ostry dyżur prawniczy” dla finansowych ofiar koronawirusa.

Bezpłatnych porad będą udzielać prawnicy olsztyńskiej Kancelarii Lecha Obary. Rozwiązania tarczy 3.0, wstrzymały egzekucje komornicze do końca epidemii. Ponadto obowiązuje zakaz licytacji nieruchomości dłużnika, jeżeli jej wartość nie spełnia odpowiedniej skali.

Są tam też rozwiązania dla osób, które mają różnego rodzaju zajęcia komornicze. Dochody dłużnika podlegają też większej ochronie, gdy członek jego rodziny w czasie epidemii straci pracę. Do czasu zakończenia epidemii, wstrzymane są też egzekucje długów przez wszystkie organy państwowe takie jak ZUS, urzędy skarbowe i samorządy.

To oznacza, że żadne organy nie zajmą konta bankowego firmom i osobom fizycznym, części emerytury dłużnikowi czy pensji pracownikowi. Jednak niuansów w tych sprawach jest bardzo dużo, dlatego prawnicy będą odpowiadać na wszelkie wątpliwości. Można kontaktować się z nimi telefonicznie 9 czerwca od 12.00 do 14.00. Numery telefonów są na stronie internetowej biura poselskiego Iwony Arent. Porady są bezpłatne.

• Maciej Kamiński (tel. 603-340-048)
• Robert Klocek (tel. 600-210-369)
• Łukasz Jałoza (tel.605-556-129)

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, Iwona Arent, Lech Obara, kancelaria, koronawirus
Rekordowy jednodniowy bilans koronawirusa w Polsce: 599 przypadków, w tym 326 na Śląsku

W poniedziałek zanotowano największą od początku epidemii liczbę 599 potwierdzonych nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 326 z nich wykryto na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało rano, że jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV