Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Babalski o restrykcjach ws. ASF: to działanie niewspółmierne


Cztery gminy w powiecie działdowskim, po jednej w powiatach nidzickim i olsztyńskim oraz trzy w powiecie ostródzkim zostały zaliczone do strefy czerwonej  w związku z wykryciem ognisk ASF – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski.

Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi dodał, że decyzja Komisji Europejskiej jest niezrozumiała i zbyt daleko idąca.

To jest niewspółmierne działanie, restrykcyjne działanie, w stosunku do zaistniałego zjawiska. Ja przypomnę, że w sumie tu chodzi m.in. o Radomno, Nowe Miasto, gminę Rybno. (…) Działania tego zespołu zostały zaakceptowane przez komisję i są niewspółmierne do zjawiska, które tam wystąpiło

– powiedział poseł PiS.

Poseł Babalski zaznaczył, że podjął interwencję z prośba o ratunek dla 1800 gospodarstw znajdujących się na terenach objętych czerwoną strefą. Minister rolnictwa Grzegorz Puda uznała tę prośbę za zasadą i przyznał na ratowanie hodowli trzody chlewnej w gminach objętych ASF 200 mln zł. z budżetu państwa.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zbigniew Babalski, video
Tokio 2020: Polki ze srebrnym medalem w kajakarstwie!

Karolina Naja i pochodząca z Mrągowa Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin...

Zamknij
RadioOlsztynTV