Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pościgi, patrole, zatrzymania. 1,5 tysiąca żołnierzy bierze udział w manewrach Dragon 19

Fot. 4W-MBOT

Ponad 1,5 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej bierze udział w manewrach Dragon 19. Terytorialsi z Warmii i Mazur ćwiczą wspólnie z funkcjonariuszami oddziału Straży Granicznej.

Dragon-19 to największe cykliczne ćwiczenie z udziałem innych państw NATO oraz krajów partnerskich, gdzie sprawdzana jest synergia współdziałania wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych oraz obrony terytorialnej.

Celem ćwiczeń jest przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa w zasięgu terytorialnym przejść granicznych oraz w strefie nadgranicznej. Równie ważna jest ochrona i wzmocnienie strategicznych urzędów oraz ubezpieczenie kluczowych punktów dla przemieszczających się wojsk.

Terytorialsi z Warmii i Mazur, którzy na co dzień służą w batalionach lekkiej piechoty w Giżycku i w Morągu, prowadzą działania ze Strażą Graniczną w okolicach Braniewa, Lelkowa i Głębocka. Żołnierze i funkcjonariusze SG pełnią służbę w patrolach, prowadzą obserwacje, kontrolują ruch drogowy czy prowadzą pościgi.

W manewrach uczestniczy ponad 1,5 tysiąca żołnierzy WOT z sześciu brygad, między innymi żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródło: WOT

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, dragon, manewry, WOT
Nie słabnie zainteresowanie studentów programem Legia Akademicka. UWM na pierwszym miejscu w skali kraju

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na pierwszym miejscu wśród 64 polskich uczelni, które przystąpiły do tegorocznej edycji programu „Legia Akademicka". Organizatorem ochotniczego wojskowego szkolenia studentów jest Wydział...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV