Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porozmawiajmy o kulturze: jubileusz stowarzyszenia Aniołowo

Fot. M. Rozbicka

Od dwudziestu lat aktywizują swoją społeczność i promują lokalną kulturę. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” w tym roku świętuje jubileusz istnienia.

Halina Cieśla, prezeska Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” i Zbigniew Cieśla, sołtys wsi mówili w Radiu Elbląg o wyzwaniach i doświadczeniu w budowaniu marki wsi.

Aniołowo leży w powiecie elbląskim i jest wioską tematyczną. Słynie m.in. z ekologicznej żywności, „anielskich smaków” i corocznego „Zlotu Miłośników Aniołów”. – Teraz trwają przygotowania do kolejnego projektu mieszkańców – zaznaczyła Halina Cieśla.

Jesteśmy grupą aktywnych miejscowości, grupą odnowy wsi i razem z organizacjami działającymi w Aniołowie będziemy starać się urządzić we wsi nasze muzeum. Mamy już część maszyn, które podarowali nam nasi mieszkańcy i zaprzyjaźnieni ludzie, którzy uważają, że te narzędzia to nie złom, ale dusza

– powiedziała.

Skansen ma powstać przy wsparciu ze środków funduszu sołeckiego. Jak dodała Halina Cieśla, mieszkańcy Aniołowa są świadomi zachodzących zmian i współtworzą swoją „małą ojczyznę”.

Przez lata była tylko praca i wprowadzanie ciągłych zmian na wsi. Pierwsze sukcesy dodały nam wiatru w żagle. Widzieliśmy, że jak się jedno udało, to można sięgnąć po kolejne. I to były nie tylko działania we wsi, bo mogliśmy również dać przykład innym społecznościom i teraz im dużo pomagamy

– dodała.

W minionych latach dzięki dofinansowaniu z projektów unijnych mieszkańcy mogli uczestniczyć w kursach, w czasie których nabywali umiejętności dające szansę na rozwój zainteresowań.

Posłuchaj rozmowy Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Aniołowo, Halina Cieśla, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo"
Aniołowo to wieś z inicjatywą. Mieszkańcy są dumni z tego miejsca

Wieś Aniołowo już kolejny raz wygrała konkurs starosty elbląskiego pod hasłem Wieś z inicjatywą. Drugie miejsce zajęło Oleśno, a trzecie Zalesie. Tym razem komisja brała pod...

Zamknij
RadioOlsztynTV