Porażki piłkarskich II-ligowców. Olimpia słabsza od Ruchu, a Sokół od GKS-u

15 kolejka spotkań piłkarskiej II ligi nie była udana dla drużyn z regionu. Olimpia i Sokół nie wzbogaciły się o kolejne punkty.

Olimpia Elbląg nie dała rady urwać punktów wiceliderowi tabeli. W wyjazdowym meczu żółto-biało-niebiescy przegrali 0:1 z Ruchem Chorzów. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Mokrzycki w 79. minucie gry po rzucie karnym.

– Jestem zawiedziony tym wynikiem – przyznał trener Olimpii – Tomasz Grzegorczyk.

Byliśmy osłabieni. W pierwszej połowie zdaliśmy egzamin jeśli chodzi o grę obronną. Mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej połowie zabrakło przede wszystkim doświadczenia u tych zawodników, którzy wskoczyli do pierwszej jedenastki. Mieliśmy swój plan, który realizowaliśmy do 75 minuty.

00:00 / 00:00

…………………..

Ruch Chorzów – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 – Mokrzycki (79′)
Olimpia: Dudek – Sarnowski, Czarny, Krawczun, Guilherme, Danowski (82′ Wierzba), Krasa (90′ Czernis), Senkevich (76′ Winsztal), Kalahur, Bawolik (90′ Pokrywka), Kurbiel (76′ Stanisławski)

…………………..

W pojedynku dwóch drużyn ze strefy spadkowej Sokół Ostróda nie dał rady pokonać w Bełchatowie tamtejszego GKS-u. Podopieczni Huberta Błaszczaka przegrali 0:2, a gospodarze trafiali do bramki w 55 i 62 minucie. Co o postawie swojej drużyny sądzi trener ostródzkiej drużyny?

Może gdybyśmy strzelili bramkę na 2:1 kto wie, jaka byłaby końcówka tego meczu. Fakt jest taki, że wracamy stąd bez punktów, a przyjechaliśmy po te punkty. Brałem w ciemno stąd remis. Chciałem w Bełchatowie nie przegrać. Szanowaliśmy przeciwnika. Podchodziliśmy do meczu z dużą pokorą.

…………………..

GKS Bełchatów – Sokół Ostróda 2:0 (0:0)
1:0 – Flaszka (55’), 2:0 – Golański (62′ – karny)
Sokół: Marcin Staniszewski –  Żyznowski, Klimek (78′ Michalski), Bondarenko, Filip Dymerski (68′ Słupski), Flak – Lías, Stępień (63′ Mendez), Kurowski, Faltyński (46′ Dzięcioł) – Rugowski.

…………………..

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w piłka nożna, Olimpia Elbląg, Sokół Ostróda, Hubert Błaszczak
Stomil przegrał… Bolesna porażka z beniaminkiem

Stomil nie dał rady Skrze Częstochowa. Olsztynianie przegrali 0:1 na własnym boisku. Stomilanie podeszli do spotkania bez najlepszego obrońcy Macieja Dampca, który pauzuje z powodu kontuzji....