Porażka Sokoła Ostróda w Stargardzie. Wyjazdowy remis Olimpii Elbląg

Bez sukcesów zakończyli swoje mecze drugoligowcy z Warmii i Mazur. Sokół Ostróda przegrał wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Stargard 1:3, a Olimpia Elbląg bezbramkowo zremisowała z Hutnikiem Kraków.

Sokół Ostróda

Wyjazdowy mecz Sokoła z Błękitnymi rozpoczął się pomyślnie dla gości. Ostródzianie objęli prowadzenie już w 3. minucie meczu po strzale Krzysztofa Wickiego. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron, bramki zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw do siatki trafił Dawid Polkowski. Kolejne dwa gole padły w końcówce meczu, a ich autorami byli kolejno Michał Cywiński i Kamil Walków.

Posłuchaj trenera Sokoła Piotra Jacka

00:00 / 00:00

Następnym rywalem ostródzian będzie Skra Częstochowa. Mecz zostanie rozegrany 14 kwietnia w Ostródzie.

Olimpia Elbląg

Z kolei elblążanie przystąpili do spotkania w Krakowie po przegranej w derbach województwa z Sokołem Ostróda. Piłkarze Olimpii w meczu z Hutnikiem mieli kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Niestety żadna z nich nie została zakończona golem, dlatego piłkarze z Elbląga musieli zadowolić się zdobyciem wyłącznie jednego punktu.

Kolejny mecz zawodnicy Olimpii rozegrają 14 kwietnia z GKS-em Katowice.

Redakcja: Ł. Sadlak za P. Świniarski